"yemekten sonra künefe alır mıyız?"

"Herşey üst üste geliyo yha!" temalı ergen yakınması : Üstten ders alıp da okulu elinden gelse 1 senede bitirecek olan üstün-gerizekalı, bana bak, senin ağzını burnunu dağıtırım ha. Senin yüzünden kendi dönemimde kendi seçmelimden oldum, eşşoleşşek! Ulan 3 senedir o iki ders için araştırma yapıyorum, iki hocası için yanıp tutuşuyorum; kayıt günü hırstan uyuyamamışsın, abanıp çökertmişsin siteyi, sistem açıldıktan 10 dakika sonra da kapasite dolmuş. HAYVAN! "Seçmeli ders" rahatlığını yaşayamamak ne eziyetmiş arkadaş. Sistem hatası, illaki. Öncelik konusunda sistem oturmamış. Aman, beytepede sistemi sorguluyorum, çok coolum ya. Acayip. Neyse, birbiriyle çakışan derslerle, eşşşşek yüküyle zor derslerle dolu program yaptım, el yapımı.


Yaklaşan Etkinlik: Ekle-Sil'de newbie tehdit etmece.

Haverchuck laugh FTW!


Hayatımızın her evresinde kurtulamadığımız bir insan türü olacaktır. Benimkisi, sanıyorum ki plastik eldiven taktığı eliyle para üstü verip, diğer eliyle ekmek, poğaça falan uzatan esnaftır. Sağ-sol beyin komutları mı karışıyo noluyosa, tutturamıyor senkronizasyonu. Hijyenik olmak istiyorsa da olamıyor. Bu adam, her büfede, her fırında, markette benim karşıma çıkıyor. Çünkü onu istemesek de reddetsek de modern hayatın bir parçası o.


"Bir oksijen atomu ile iki hidrojen atomunu bir araya getiren, yalnızlık duygusu değildir." -Derya Hoca, evet.


Geçen gün bir kupa aldım, eve geldim vazoymuş o. 500 ml kupa mı olur lan. Annem çay demliyor mesela, gidip çay alıyorum, çay bitiyor. Öyle bi kupa. Uefa kupası. Finallere lazım olacak o ablası, öyle deme.


Freekopi diye bir oluşum çıkmış şu sıra, bugün kampüsteki kırtasiyede gördüm. İnternet üzerinden üye oluyorsun, adın, soyadın ve telefon numaranla. Üye olduktan sonra gidiyorsun kırtasiyeye, "abicim, bizim arzu hocanın notları varmış mikro, onları bi alıcaz." diyosun. Sonra kırtasiyenin koduyla fotokopi sayısını biyere mesaj atıyosun, ücretsiz şeysiz alıp çıkıyosun. Başta anlamadım, kimse babasının hayrına yapmaz sonuçta böyle bişey. Adamlar gayet sen çektir ben öderim kafasındalar. Dönemin ilk notunu almaya gittiğimde öğrenir, ayrıntılı bilgi veririm elbette; ama bu olayı sırf reklam adına yapıyorlarsa da bir öğrenci olaraktan ölürüz böyle oluşuma. Milli servet harcanan notlar departmanı esbaşkanı düdük makarnası.


"Kim seni bütünüyle, koşulsuzca kabul ederse değişmeye başlarsın.Onun kabulü sana böyle bir cesaret verir." -Oshobaşgan


Şu yerkürede bir C.'nin 'aradığı' olmak, okuması güzel, olması zor olsa da; olsak be. Olsaydık.


Şu travmatik dizideki koca kafalı velet var ya, Osman, bir kız alın karşınıza ve "Osman ne tatlı di mi?" diye sorun. Akabindeki 5 dakika suratındaki iğrenç mimiklere ve sesindeki inceli kalınlı tonlamalara dikkat edin. Bir insandan soğumak için izlenebilecek en kısa yol. Ağlata ağlata bitiremediler, ne içli çocukmuş be.


Akşam geç saatlerde bindiğim otobüste, dolmuşta kulaklık takamıyorum arkadaş, çekiniyorum. Çünkü çok kişi olmuyo o sıra benden başka. Şöför her an "hocamnerdeinceksiniz?" diyebilir çünkü; ya da ne bileyim, kimse yok diye bazı yollara girmez, "hocam düz gidicem konut 1 var mıydı?" der mesela. Ben onu bir duyamazsam kim bilir kaç durak kaçırırım, kim bilir kaç göbek sülaleme küfür yerim. Belli olmaz, mühim konular bunlar. O yüzden hep bi tedirgin olurum tenha otobüse binince, önlere önlere geçerim. Kaptan ben burdayım daha süsü vermek adına.


Falan filan. Daçe naber ya?

4 yorum

Daçe dedi ki...

-Senin yüzünden kendi dönemimde kendi seçmelimden oldum, eşşoleşşek! HAYVAN!
-Annem çay demliyor mesela, gidip çay alıyorum, çay bitiyor. Öyle bi kupa. Uefa kupası.
-bir kız alın karşınıza ve "Osman ne tatlı di mi?" diye sorun.
-ve son madde aynı ben.

işbu maddelere "ahoehahroahahdoha" diye güldüm :D mükemmel olmuş, magnifişşınt return olmuş, eline sağlık... bu arada, iyidir senden naber :D

Eternal dedi ki...

:D teşekkürleeğr!

iyi benden de ya, sadece doksan kuruş farkla hayvan gibi seni okuduk,öyle öyle tatil bitti, bi gerginlik yok değil. :D

Yasin dedi ki...

tamam top senin oynatmıyorsun da bi ara tümden topu kestin zanntetik...
Kulaklığın tekini taksan rahatsız mı oluyorsun?
Dipnot-Öyle deme bi arkadaşımın tiki vardı tek kulaklık takamıyordu...
Dipnot2-Bende iyiyim...

Eternal dedi ki...

ya o çok tatsız bir durum ama, böyle mesela kulaklıklardan birinde bas birinde davul sesi var; o durumda birinden mahrum kalıyosun. bi arkadaşınla kulaklık paylaşmak da aynı yola çıkıyür. arkadaşına hak veriyorum.

iyi ol iyi. :D