ayför nörde?!

  • Her final haftası yaptığı gibi bu finallerde de bütün temsili görsellerine şemsiye resmi koyan arkadaşıma Celal Birsen'den üç renk şemsiye geldi kargoyla. Sebep aşikar, yaptığı reklama minnet duymuşlar. Bana da anca Fresko.

  • Beytepe Kütükhanesi'nin sınav dönemlerinde felç oluşu, haliyle bizi de felç etmekte. Saat 5'ten sonra iki koca katı, o deli kapasiteyi kapatmak neyin nesi onu hiç anlayabilmiş değilim. Mantıksız işler içerisindesin müdür, adamın kolundan kan alırlar kan! Saat kaçta gidersen git, bir şekilde yer bulabileceğin düşüncesine aldanıp istersen hava aydınlanmadan düş yollara, afedersin bok bulursun bir oturacak sandalyeyi. Odaları falan geçtim, onlar ya rezerve ediliyor ya da kapının önünde kamp kuruyorlar geceden, ben anlamadım arkadaş. Bi de bırakıyor iki defter üç kalemini odaya, bir çıkıyor beyimiz, 4 saat yok. Sonra nasıl rahatlamış şekilde geliyor. Nasıl da yemekler yenmiş, arkadaşlarla geyikler çevrilmiş, azıcık da pes atılmış belli. Eşşoleşşek, madem 4 saat gelmeyeceksin, müsaade et faydalanalım o odanın sükunetinden. Sen gelince kalkarız, ne var yani...

  • O yanıp yanıp sönen kütüphane lambasının da, ayaklarını sürüye sürüye yürüyenlerin de, topuklu ayakkabılarıyla bir resital sunanların da, telefonla konuşurken nerede olduğunu unutan montofon ineği suratlı kızın da, grup çalışması diye gelip pikniğe oturan grubun da allah bin belasını versin. Sonra da niye sandalyeyi çocuğun kafasında kırıyosun. Hıyar ağaları.

  • Sonunda tiyatro arlanmazı teyzeyi yakaladım! O salonun yarısını gelip satın alan teyzeden bahsediyorum, bize bir türlü aman vermeyen manyak kadından. Programa bakıyorum usul usul, tam gişeye yaklaştım, bu geldi böyle; nasıl da tipik, nasıl da böyle her 100 kişiden 90'ı. Kısa boylu, şişman, saçını evde kendi imkanlarıyla patlıcan moruna boyamış, kulaklarının üstünde yeni boya duruyor daha, lekesini çıkaramamış. Kolunun altında kaybolmuş bir çanta, bir parmak topuklu ayakkabılar, yürürken tısıl tısıl çıkardığı ses. Kan kırmızısı bir ruj sürmüş olmayan dudağına, benim dudağım var aslında dercesine. Betimlemekle bitmez, geldi ve "kızım bugün de 48 kişilik en güzel koltuklardan dedi." "Bugün de" ve "en güzel 48" sözcükleri benim kulağımda çınladı çınladı, çın, çın... SANKİ BANA PAZARDAN KESTANE ALIYOR HA! Teyze!, bi kendine alırsın, iki üç yakınına alırsın, haydi en fazla sekiz on alırsın da KIRKSEKİZ de... Nasıl bir kara borsacıymışsın sen lan?! Halbuki ilk giden de bendim. Halbuki o G sırasına kadar sömürebilme hakkı benimdi. Ama diğer gün gelmedi. Ben diğer gün hırslanıp daha erken gittim, en de şahane yerden aldım biletimi. Ferhan Şensoy ne şahane adamdır, bir kez daha şahit olabildik böylece.

  • İnternet üzerinden alışveriş konusundaki tabularımı sonik şekilde yıkarak bu konuda arsızlaşmam arasındaki süre sadece 5 saniye. Aslında her şeyi internet üzerinden alsak, işlem maliyetini sıfıra indiririz olum şeklinde hipotezlerle de kendime bir sitoplazma yaratıyorum. Mantığa yatırıyorum bir gece öncesinden. Yeepyeni Hohner'ime hoşgeldin diyoruz buradan. Do ver evladım. Döö.

  • Çarşamba günü itibariyle benimle İmge'de 4 buçuk saat kitaplaşma sürecine girerek Barbaros'a rezil olup dönmek isteyen kadına da bur... yeterince ifade ettim sanıyorum.

Zorunlu sponsor Jacobs Monarch, finallerde başarılar diler.

  • Ojenizden çok sıkıldım bayanlar. Gerçek anlamda çok sıkıldım. Sürüp sürüp birbirinize göstermenizden, 5 parmak temalı fotoğraflarınızdan falan. Yeni çıkan bu senenin modası ojelerinizden, "ilk ben aldım"cılığınızdan bahsediyorum. Parmağını lağıma daldırıp çıkarmış gibi de bir renk, ne bok yemeye heves edersiniz onu da anlamam. Moda mı? Ha tamam o zaman olur bak. Çok kötü lan gerçekten, öyle zevk mi olur öeh.

  • zencikartal, oldu mu, tamam mı? oldu gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?! hı?! cinai şebekeke!

  • Yayınımızı güzel yürekleriniz kadar güzel bir şarkıyla kapatalım o halde gönül dostları! Esen kalın! Bıdıbıdıbıdıpdıp, bizon efem fem-fem-fem!

1 yorum

Yasin dedi ki...

shameless izle amerikan versiyonunu son finalinde can vermezsen.2 bölüm zaten üşenme.
nice work bu arada...