Revenge of the Fallen.


Efsanenin ikinci filmine verilen isim bu.Yani efendim şöyle ki;
9 milyon yıl önce Mısır'a gelip , Cybertron'da biten enerjiyi yenilemek adına ( ki bu enerji kaynağının adı Energon ) burada çalışmalara koyulan Prime'lar tabii ki de dönemin , zamanın , hatta uzay-zaman varlığının en taşaklı elemanlarıdır.Prime'lar 7 kardeştir , ve bunlar barışçıldır , hayvan gibi güçlüdür.İçlerinden bir tanesi onlara uymak istemez ve terkeder.Bundan sonra o bir Fallen olarak adlandırılacaktır.Herneyse, diğer kardeşler büyük enerji kaynağı olan matrix'i yoketmek isterler çünkü bu enerji matrixi yanlış ellerde kötü bir silaha dönüşebilir.Klişe ama durum bu.Bu sebeple Mısır'ın o taş yapılarının içerisinde kendilerini feda etmek suretiyle , kendi naaşlarını matrixe kalkan yaparak onu gömerler.(onur,gurur,şeref.. bu işte bu!)

Veee...Günümüzde ise bu enerji kaynağını kötüye kullanmak isteyen Decepticonlar ile kahramanlarımız Autobotlar kapışmak için hazırlanırlar.Çünkü Fallen uyanmış ve son Prime olan Optimus'un ölümünden (hayıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııır!) istifade ederek , Dünya'ya gelerek Matrix'i alıp , Güneşi yaşayanlardan ebediyen koparmaya , ve büyük energona sahip olmaya gelmiştir.İşte bu hikaye filmin ismini belirler ;
Revenge of the Fallen.

İlk filmde Megatron'un kıçına tekmeyi basan , efendime söyleyeyim ortalığın tozunu attıran Optimus Prime ve diğer Autobotlar aman efendim bırakın anlaşma yapmayı , U.S. Army den komut almaya başlamışlar.Adamı n'aparlar biliyo musun sen! Sen bana baksana bi'! Yok ya! Tamamen saçmalık.Bi' tane hödük de gelmiş , Başkan'dan izinliymiş , yemişim iznini , gelmiş Optimus'a laf atıyor oradan.Sonra kurtuluyoruz tabii o elemandan.Belasını buldu.

Neyse aslında filmin başrolundeki Sam isimli sevimsiz ilk filmden de hatırlanacağı gibi ufak bir metal parçası bulmuş onu saklamıştı.(bu bi energon parçası sayılır ama öyle böyle değil) Neyse bu gerizekalı buna dokunuyor işte birden eski Prime dilinde semboller , çözümler , denklemler , planlar oluşuyor kafasında.Bir de bunu düşürüyor , bütün elektronik alet edevat Decepticon'a dönüşüyor.Sonrasını varın siz düşünün.Decepticon böcekleri oraya buraya ajan yerleştirmiş , uydulara spy decepticon yapıştırmış vs.Amerikan Ordusunun muhafaza ettiği, o metal parçanın geri kalan kısmı , bi spy tarafından çalınıyor , o parçayla Megatron denizaltında hayat buluyor ve 'i've failed!' diye kös kös gezegenine gidiyor,
ki geri dönmek üz're.

Yalnız şöyle de bir durum var ki , Megatron dönüyor , Optimus'la bir dövüşe giriyorlar falan , yani şöyle deli gibi bir vuruş kırış göremedik.Optimus Prime eziklerin efendisi ilan edildi bir an , böğrüne çengeli yedi , bir sevimsiz uğruna , ve öldü.(!!!!!!!) Pek çabuk oldu bu. Mikaela'yla Sam'in 'önce sen , hayır önce sen! yaaaa beni sevdiğini söyle , bayanlar önden ama , vikvikbikbik' böyle salak saçma sahneler yerine dövüş sahnesini genişletselerdi keşke.Gönül istiyor. Tamam güzel kadın şu Megan Fox , yaa tamam çok güzel , ama , ya tamam bayaa müthiş , ama yani onunla mı dikkat çekeceksin M.Bay sorarım?!

Optimus Prime ölünce ağladım.Bayağı böyle çenem titredi , o kadar felaket , o kadar şerefli ve onurlu bir şekilde gitti ki enerjisi , kötüydü. Sonra on dakika ara da ışıklar açıldı , baktım Barış'a , onun da gözler kızarmış.Ama sonra Sam sevimsizi Matrix'le onu hayvan gibi , öyle bir kabalık görmedim ben , hrööaaaarr diye höykürerek hayata döndürüyor.Aslan parçası.Optimus gözlerini açıyor ve gerisi bilindik ..

Optimus'dan başka...

İkiz autobotlar mükemmel olmuş.Yeşil olanı tam bir Master Yoda olmuş , aralarındaki atışmalarla , saflıklarıyla , saldırırken söyledikleriyle beğenimi ve kıkırdamalarımı kazandılar.

İronhide görseydik biraz daha , ağır abi , Damn! I'm Good! diyor ya bayıldığım andır.


Bumblebee'ye hep içim gidiyor zaten.Hep bir istenmeyen itiklenen eleman oluyor o , konuşamıyor da garibim, eski film replikleriyle ya da şarkı sözleriyle ifade ediyor kendini , ki en yarıldığım bölümler bunlardan oldu , Sarışın bir Camaro işte ne kadar sevimsiz olacak sanki.Witwicky'lerin de ... ne diyeyim ki sen öyle müthiş bir şey bulmuşsun , yok bahçeden atalım yok gitsin yok hurdacıya verelim , hadi oradan be! Bir de git diyor ya buna Sam denecek hıyar , Git diyor ya yüreğinin teli titremeden , oradaki jestlerine hayran oldum Bumblebee , ağlıyor dudak büküyor falan , bağrıma basarım.


Siz onu iteleyin kakalayın da o sizi ölümlerden kurtarsın 100 kere!Oldu mu hiç.İnsanlığı böyle mi tanıtalım robot kardeşlere.Cık.

*Optimus ölü halde yatarken autobotlar gelip durumu anlamaya çalışıyorlar ya;
-Noluyo lan!
-Lan Optimus ölmüş olum!
-Kim yaptı lan bunu!
-Neler oluyor burada , hey höy noluyo lan!
gibi tepkiler veriyorlar cybertronca , sonra ''you wanna piece of me?'' gibi zenci tehditkarlığıyla orduya namlu uzatıyorlar ya..hem acıklı , hem müthişti o sahne de.

Starscream'in ne kadar puşt olduğunu yine görüyoruz. Megatron'a bir yalakalanıyor , bir satıyor.Bizimkilerdeki cıvık müdürüm afedersin tabirine maruz kalan Ercan gibi aynı.

Bu Sam bir anlığına bir ölüyor Optimus'u kurtarmaya giderken , sonra öbür tarafa geçecekken Prime kardeşler bunu 'sen şöyle müthişsin , böyle kahramansın' diye gazlıyorlar rüyamsı bir ayıklıkta , resmen can veriyorlar buna.Allah mısınız lan!

Her sci-fi filminde grupta bir kız bir aptal bir asıl eleman bir yardımcı eleman olur ya (ki bu devam edebilir) Burada da durum aynı , aptal eleman klişesi de Roy mu neyse onunla canlanıyor , hiç gerek yokmuş ki ona , olmasaymış o , anca zırladı durdu. Dumbass..

Vee..Vee..
Optimus dirildi ya..
Orada organ nakli geçiriyor ya mekanik olarak , ''elektrik kablolarını bağlayın! füzeleri yerleştirin! kaynak yapın! hede hödö! '' ..
Bir kalkışı var , anam ortalığı bir dağıtışı var.
Vhhoooaaaaaaaararggghhhhh!!
Üf be.Film de filmdi ha!


Gelelim mi istatistiklere? Gelelim istatistiklere..

Tam 3 tane aksiyon sahnesi imax teknolojisiyle çekilmiş
Devastator, renderlanırken grafikçilerden birisinin pc'si erimiş aşırı ısınmaktan. artık nasıl hayvani bir şey yaptılarsa...
Giza'daki bir patlama için 1000 galonluk bir bomba yapmışlar. 7 ay sürmüş yapımı. deli bir patlama efekti olmuş ve de.
Robotların grafikleri, sahneleri vs. toplamda 140 terabyte tutmuş.(bununla ancak lord of the rings yarışır )

Falan filan...

O değil de , Transformers çizgi film müziği kullanmıyorsunuz da kıytırık bir Linkin Park müziği kullanıyorsunuz ya , helal olsun be.
Oradan şöyle ''Transformeeeeersss , mooreee than meeetss thee eyeeee!'' diye bağıra bağıra çıksaydık ya.peh..

Coşkum hala dinmedi , bir film incelememin daha sonuna gelirken , yayında ve yayımda emeği geçen Optimus Prime'a autobot olsam verirdim gibi sapkın ve pis bir sonla noktalıyorum , allah cezamı versin benim , saygılar.

Draft muhabbeti ve lüzumu.

Ea Sports katkılarıyla bir Draft Preview geride bırakırken , Türkiye saatiyle 02:00'de '09 Draft'ı başlıyor efendim.New York Knicks'in yuvası Madison Square Garden'da yapılacak.Lottery'e göre:
Los Angeles Clippers 1. sıradan, Memphis Grizzlies 2. sıradan, Oklahoma City Thunder 3.sıradan seçim yapacak.
Blake Griffin , Hasheem Thabeet , Stephen Curry ... gibi isimlerin acaba nereye gidecek , aklında ne var , ne istiyor , gidecek mi , zart mı zurt mu gibi beyin kemirten sorularıyla dolu bi gece olacak.Çok da olmaz aslında , çünkü etrafta bir sürü fısıltı dolaşmaya başlamış , hele ki tee geçen seneden tahminler oluşmaya başlamışsa , bırak , ben bi kola alıp bi göz atayım.
Heves yok.Draft sevmiyorum ben.Başlarım çekilişine de sıralamasına da , yok Curry nin oğlu , yok bırayt fiçur , o oraya gitti , bu buraya gitmek istemedi .. Aman bir özendiler günlerdir izliyorum , saç kesimleri kıyafetler , takım elbiseler(marjinallik diz boyu) , şapkalar( bu arada previewde nasıl şamar oğlanı ettiler eski draft ları , gülmekten öldüm , böyle gevek zenci gülüşü bildin mi , oturmuşlar 5 6 siyahi sunucu , boyuna kıkırdıyorlar , hayran kaldım.) , fotoğraf çekimleri .. Gereksiz bence.Kimi istiyosan al , dahil et oyuna , başlayın. Lüzumsuz ayrıntılarla bizi burda...
Allstar başlasın artık.İzleyelim.Ea sports , senelerdir bi husumet var aramızda , sen bi çıtlatsan olmaz mı , o kadar sponsored by'sın lan!..

Blake Griffin i de Hasheem i de Boston alsın , Rajon trade edilmesin , 100 sene şampiyon olalım , Larry Bird'de gelsin pes atalım.hıı.
Maykıl Ceksın öldü bir de.Vay.
R.I.P diyelim.
eni vici vokke.amen.

Oyun sandın heyecanlandın di mi , değil işte , seni çekmek için yaptım ,hehehö , yok lan , sıcak.valla.
İzleyecek bişey kalmadı farkettim de.Tatil başladı başlayalı bir şeyler izlemeye öyle kaptırmışım ki hepsine bir ara girmesiyle bir süre kendime gelemedim gelemem de.Sabah kalkarım - desem de o öğleden sonra 3 - 4 'e tekabül eder - açarım bilgisayarı , maillerime bakarım , facebook'ta kim hangi testi çözmüş onları takip ederim - benim bütün feysbirik eğlencem bu çünkü - sözlüğe bakarım , geceki maçla ilgili bişeyler girerim , haberlere bakarım bi ne var ne yok , youtube'dan komik yazıp aratmam benim klasmanım farklıdır ben direk başlık girerim video karşıma gelir , hey yavrum. Neyse sonra klavyeyi ittirir elimdeki kahvaltı tepsisini üstüne koyarım ve dizilerime başlarım.(Çok da totomuzdaydı sabah maceraların ne bok yersen ne .) Önce bi animeyle başlarım güne , clementine le , tsubasa yla güne gözlerini açan çocuğun süregelen alışanlıkları işte.Sonra keyifliysem gerilim , gerginsem komik bişeyler açarım , lan Fringe sezon finali yaptı , Prison Break de sen bit ,( ama güzel olmamış mı sen söyle , o final break ler güzel olmuş bence.) Supernatural , Lost , zaten..Coupling , Friends önerenler olsa da arkadaş Seinfeld diyeceğim göğsümü gere gere .Bi tek Bleach devam ediyor şimdi , o da haftada bi dattebayo ya söve söve izliyorum , yahu baştan 10 sondan 10 dk cici şarkılı jeneriklerle geçiyo , 5-8 dk özet veriyo lan 3 dk anime mi olur koduğum! tam böyle takım kaptanı zampaktou sunu kaldırıyor , zzrrrooouunnnnn... to be contunied .. ya bi ..
Eee? Ne izlesin bu bünye , ne yapsın , büyük boşluğa düştü , yok mu önerisi olan ? Öyle zart zurt dizi olmasın ha , güzel olsun , sürüklesin. Anime önerisi de kabulum.
Peki bütün bunları geçtim hani gündüz vakit geçer de , Final serisi de sonra erdi , 2009 Playoff ları bitti ya ! Bitti!!Nabıcam arkadaş ben , nasıl ateşle heyecanla gecemi gündüzüme kattım , şimdi nasıl olacak bana bi söyler misin?Saat 4 te , o Kaan'ın homur homur sesi eşliğinde maça başlamanın heyecanını sen anlayabilir misin ha! Ha? Haa! öhm...
Lakers da şampiyon oldu ya lan.Ben serinin son maçına dair ayrı bi yazı yazıcam , üzerinde çalışıyorum müsaade edersen.Onu da artık ,kısfmet diyelim..
Eee? Nabıcam ben , okuyayım haydi , çarşamba perşembe tamam , ayrıyetten bi kitap bişey ayarlarız o proplem değil , o da değil Slam çıkmıyo mu lan artık ? Çıkması lazım . Yoksa playoff bitişini mi bekliyolar , biliyosan söyle aldıysan gönder parasını vericem ha.Çizgi romanım da kalmadı yeni.Napıyım!Oturup ingilizce türkçe sözlük mü kasayım lan!
Oyun oynayasım gidiyor benim yaz gelince , çünkü bunalıyorum zaten bir de bilgisayar başında o oyunun heyecanıyla iyice terliyorum , yok ki arkadaş klimalı ps3 lü odamız.yok ki.olsa gel.sen de gel pes atalım.ama yok.ama gelebilirsin yine de cam açar cereyan yaptırırız . bu hafta da okurken o kadar güldüm ki umut sarıkaya yı alnının orta yerinden bir okkalı öpmek geldi içimden , lan o apartman girişi serinliğini ifade etmiş ya...edebilmiş ya..daha da üstüne yazılmaz çizilmez , helal olsun ha.
Yaz okulu başlayacak , çünkü ben yaz okuluna gideceğim mal gibi , sıcağın tam kaynama noktasına ulaştığı ağustosun 22 sine kadar gideceğim ben , başlayacak , o sıcakta iyice ümidim umudum yitecek benim , sokarım dizisine filmine diyeceğim , basket hayal olacak o güneşte , ter atacağım kilolarca hatta tonlarca ama ona rağmen gram zayıflamayacağım falan.Mutsuz uyanıp , terleyip gelecek ve mutsuz yatacağım, bu böyle olacak .İyi mi yani , hoş mu şimdi bu?
Bana bi uğraş bi bişey bulun çıldırazayim yoksa.
Arkadaşlarımı özledim.
Mehmet Topuz'a da yazık oldu lan.Valla.
Serbest çağrışım işte.
Neyse hadi , şampiyonluk yazısıyla gelicem yine.

Wolverine Origins cildinin Dost raflarında yer almasına neden şaşırmadım acaba..Watchmen ve V for Vendetta için de aynısı olmadı mı sanki..Sinirleniyorum , hayır tamam , iyi bişey, okumak isteyen olur iyidir falan demiyorum bu sefer , bu resmen Dc nin Marvel in açıktan rant sağlayışı , ve rantın pis elleri çizgiromanlara uzandığı andan itibaren bu böyle.Filmini izledikten sonra , çizgiromanını okusan nee okumasan ne.Sen zaten onun büyük hayranı olsaydın , sen senelerce elinde figürler , dergiler , öylece beklerdin , en fazla motion comicsini.Ama yok , izledin , ve Marvel olduğu için beğenmek zorunda hissettin kendini gittin aldın hemen cildi de, yeniden renklendirilmiş , yeniden düzenlenmiş , Stan Lee katledilmiş sanki , bırak ya.Bayıldın Wolverine' e , Deadpool yanlışlarını , Gambit saçmalığını , mutantların dengesiz dağılımını , özel yeteneklerin karıştırılmış olduğunu , her şeyi sineye çektin , ve beğendin , devamı gelecek ya , onları da beğeneceksin eminim ki , klasik seri ararken bana diyeceksin , Dost'ta yeni cilt var onu alsana , eski püskülere para veriyosun.Ben de sana tek kelime etmem , daha da bişey demem.Hayret bir şey , lütfen git ve Persepolis izle , ne bileyim Amelie izle , yap bunu.
Ha bunun üzerine sen Orlando kaybet,hayır zaten bunu biliyoruz , hepimiz biliyoruz ki LA 2-0 dan zor döner biraz, belki berabere döner , Hido -Lewis bi şekilde _ Belki Kobe oyuna sonra girerse_ ama biliyoruz işte . Maçı isteksiz açışım bundandı belki, ama tutamadım kendimi yine . İlk yarı rezaletti , tek bir şey dışında. Rashard Lewis . Ama ben dedim , dedim , dedim...Büyük adam olacak dedim. Hey yavrum.İlk yarı ikinci çeyrekte çoktan 20 sayı yapmıştı , ha dedim ha Kobe ol ha , sonra zaten 36 sayıyla tamamladı , aslan parçası , boş bulduğun zaman asist yapman gereken üçlükçü uzun arkadaş o , takımlar oluşurken biz ikimiz siz hepiniz diyebileceğiniz bi adam , ha olursa dersiniz o ayrı.Bunlar olurken Kobe, kimi kimi yoktu sahada , Odom vardı onun vasisi olarak ki o da iyi sayı yaptı 16 yaptı yanlış hatırlamıyorsam.Ayı yavrusu.Söylemeden de edemeyeceğim , büyük sempati beslediğim Gasol'den tiksindim , gereksiz iticilik oluştu hayli , sevmiyorum artık ,belki kardeşi ama Pau , ı ıh.Onun yerine Vujacic diyorum ben , evet kendisine puanım 9 , gerçekten bir beyefendi kendisi-yok lan bayaa böyle yakışıklı falan-bir de hiç sayı yapmadı , yedek gurban olduğum.Phil Jackson'a deli oldum arkadaş , ha-ha i knew it tavrını gördün mü adamdaki,böyle bi gülerek izlemekler maçı i böyle bi rahat ; halbuki Stan van Gundy'e bak bir de , yanaklar al al , şişko patates , mahalle bakkalı gibi , nasıl heyecanlı lan.Ha tamam sevimlisin , ama takımın stratejisine neden sıçıyorsun , sen Heat'deyken naptın baba , sorarım? Gortat the Avarel ile Howard'ı bir arada oynatmak ne oluyor yahu?Bu nedir?A is for an apple , B is for baby , C is...hayret bir şey , gerçekten...
Amaa , o değil de , maçın ikinci yarısı , ulan bir güzeldi , ulan bir çekişmeliydi..Gittim kolamı aldım , koltuğumu çektim , ama nasıl...Çok güzeldi , yani en azından Magic'in canlanması , bunun bir Final Serisi olduğunu hatırlattı , izlenmesi gerekirdi öyle diyeyim.Hidayet çıldırdı bir defa , hey yavrum , hey koçum Türkün gücü işte , heheyt , türk faşizanıyım ben , asarım keserim.-yahu arkadaş şu nedir bana bir açıkla , Türk diye ille de Hidayet'in takımını destekleyecek değilim , ya tamam destekleme , istemiyorum böyle bişey ben zaten , ben sadece , saygı göster istiyorum , o Kobe'ye koyduğu eşsiz blok (((http://www.youtube.com/watch?v=FtF92_45tv0))) yüzünden çirkefleşme istiyorum. Nası kodu ama! :D ama Kobe nin surat ifadesi , o tepinişi falan gerçekten komikti , Jack Nickolson bi böyle saha kenarında sanki annesi istediğini almıyormuş gibi tepindi , öyle koca adam çıktı ayaklarını yere vurdu , hiç oldu mu yani , bir de Nba in Official Laker ı olmuş adam , kamerada görüntüsünün altına sadece Jack yazmışlar , süper ha.
Lan ama nasıl bloktu doğruyu söyle.Of of of.Ömrü hayatında görmemiştir Kobe böylesini.0,6 saniye kala maçın kaderini etkileyen cinsten hem de.Neyse eşitlik geldikten sonraki 5 dk uzatmalarda Courtney Lee hıyarının , Hidodan gelen al da at asistini nasıl harcadığını ve jj Reddick in nasıl da saçmaladığını gördük , bayaa bi saçmaladı bu ikisi , sonra fauller oldu sonra Odom attı Gasol attı , sonra bi baktık ara yine açılmış zaten.Ben tabi bütün bunlar olurken bir yandan sözlük bir yandan izlemeyen arkadaşa anlatım bir yandan izleyen arkadaşla kritik derken ben 4 e bölündüm.
Bu arada Kaan Kural'a bir kez daha uyuz oldum.Yok yok hatta bayaa bi sinir oldum.röportajları eşzamanlı çeviri yapma hevesi yok olsun bitsin şu adamın.arkadaş , madem yapamayacaksın , önce dinleyip sonra çevirmeyi de akıl edemiyorsun , bırak , sus da biz yarım yamalak ingilizcemizle belki bişeyler anlarız, bi sus da ! dobik!
-yes,kobe,we saw that you were having an argument with fisher while...
kk : -eveet , kobee , fişırla bi tartşma yaşadını...
-yeah,we couldn't deal with .... about taking these situati...
kk: - eeaaaa, kobe diyor , biz anlaşamadık , eaaa adamları tutmada, evet zorluk eaaaa , diyor ve ayr...
-well , what do you think about duri....
kk: - kobe yorgun gözüküyor,eaaa,terlemiş , ne düşündüğünü soruyor kob...
-we are getting so...
kk: - evet kobe , eeeaa, din, eaaa , dinlenmeye gidiyor , maç aras..eaaa. (mavi ekran)
murat koş kaan error verdi.aman yani.
Sonra güneş açmış gündüz olmuş insanlar uyanıyo o saatte çünkü , annem geldi perdeleri bi açtı , ben tısladım , vampir olduğumdan böyle bi erir gibi oldum falan , kovayla su boşalttı üstüme , tısladım , hırladım , sonra kahvalıda kanlı nutella yedik.
Bu arada havalar çok sıcak olmadı mı bir anda.Böyle aniden oldu ama.En son ben bi üşüyodum , noldu , bi anda açtın güneş güneş oldu her yer ,noluyoruz , sevmediğimi bilmiyo musun herkesin içinde bana havale geçirtiyosun.Yapma şunu.Soğu yeniden , rüzgar estir bişey yap , polenler insin , nefes alabileyim , insan gibi terleyeyim ben de , nedir yani...
Çok agresif bi yazı oldu.
Al sana sinir stres : tupac and outlawz - hit'em up ! nigga i hidimap !

Beklenmedik anlarda sevinebilmek , sevinçlerin en güzeli , o hiç olmadık anda , mutlu eder insanı , böyle için bi hoş olur . En pahalı , en güzel hediyeden daha mutlu eder kimi kimi.Bi anda oluverir çünkü , mutlu olacağını bilmeden , şartlanmadan yakalar seni . Doğum günlerinde insan o gün alacağı tebrik ve hediyeleri , sevdikleriyle mutl olacağını bilir , bu beklentiyle girer o güne , beklentileri karşılanır karşılanmaz ona bir şey diyemem , ama mutlu olacağını bilir , o yüzden sıradan bi coşku belirir sadece. Ama bir arkadaşın hiç beklemediğin anda sana ufak bi hediye vermesi , bi tanıdığının hiç beklemediğin bi anda arayıp hal hatır sorması , bunlar daha büyük bi coşku uyandırır içinde insanın. Bir de herkesi o kadar da mutlu etmeyebilecek obsesyon ürünü sevinçler vardır ki bunların her hakkı bende saklıdır.
Bir pizzanın , o üçgenini elinizde tuttuğunuz zaman en çekici yeri elbetteki uç kısmıdır , sivri üçgenidir , en domates sosunun hamuru buruş buruş ettiği , en yumuşak en ufak kısmıdır.Kimselere vermem ilk ıssırığımı , vermem de vermem , belki çok sayılı bi kaç kişiyle paylaşırım , yapmışımdır bunu , ama o insanlar bilmez ki bunu paylaşacak kadar değerliler.Daha da paylaşmam.
Puding yapılmış , kaplara konulmuş , soğumaya bırakılmış , efendim gidiyorsunuz bi kap alıp ,kuruluyorsunuz koltuğa yiyeceksiniz , nedir niyet , onu bana bi de bakalım , yerken pek bi mutlu görünüyosun , ama en fazla zevk veren kısmı üzerindeki kaymak tutmuş yeri değil midir sorarım , orayı sıyırıp ayıran , yemeyen , ya da başta deli gibi kaşıkla yırtan , hepsini bi anda yiyen insan bizden değildir.Manyak mısın kardeşim , git burdan.
Hiç kontörün olmadığını bile bile birini aramak , o esnada yenilmişlikle telefonu kapatacakken çaldığını işitmek , bu mutlu etmez de ne eder ki insanı , nasıl da bi içi hop eder kişinin , ama çaldırırken mütemadiyen açıp son kontörü heder eden insan , eşşoleşşek ...
Basket topu elinde potaya giderken , nasılsa doludur umutsuzluğuyla gidip dönmeye programlanmış insanın o potayı boş görmesi kadar güzel bi lütuf olabilir mi sorarım.
Cips alır gelirsin , evde içecek vardır rahatlığıyla hem de sallanasallana gelirsin , dizini mizini açar , ışıkları kaparsın , bir de kolamı alayım dersin , ama dolabı açmadan aklına gelir ki kola bitmişti.'Laaaan' tepkisiyle kafanı duvarlara vurursun , ama o dolapta dibinde az da olsa kola olan bi kola şişesi varsa , gazı kaçmış da olsa mühim değildir , o bile bi devlettir , değil midir?
Yatakta dörtdönerek yatanlar bilir,döndükçe insanın altında döner,katlanır,kayar gider o hain nevresim , allah belasını versin çarşaf kadar , lan bi uyutmaz dönersin kayar altından kalkıp düzeltmezsin o uyku sersemliğiyle , yarım saat onla boğşursun , katlanan kısımları sırtına batar, en sonunda o sinirle kalkarsın , hayatın kararır . Bir sonraki gün yine ''lan yine huzursuz uyuyacağım ya!'' düşüncesiyle yatağa ilerlerken bir de bakarsın ki , lastikli çarşaf serilmiş , yani altından kaymasını önleyen böyle bazanın altına lastikle tutturulan çarşaflardan , lan esas mutluluk buradadır bence ha.
Düşük not beklediğin vizeden bayaa bi yüksek almak , finalde sıçmak ama transkriptte c ve hatta b olarak karşına çıkması.Süper bişey bu , muazzam . (Tabii yüksek bekleyip de F3 ü görünce insan bir bozuluyor , yaz okulu bilmem ne...cık...)
Aylardır , yıllardır dinlemediğin bi grubun eski şarkılarının bir anda bir yerde rastgelmesi , nasıl da böyle bedenin titrer böyle gözlerin parlar ''ben biliyorum bunu, hep dinlerdim ben bunu,biliyorum ki,büttüün de sözlerini ezbere biliyorumdur ben , bayılırdım ki ben..''tepkilerini sözlü veremesen de o anlaşılır dışardan , o coşkuyu ben ve benim gibiler anlarız , sen merak etme , nasıl da coşku...
Dışarı çıkmadan evvel, en sevdiğin t-shirt ünü arar arar bulamazsın , onu giymeyi planlamışsındır , ama yoktur , korka korka kirliliğe bakarsın , ''lan umarım pis değildir ha'' diye diye.Ama sonra onu yıkanmış+ütülenmiş+evdeki en güzel askıya asılmış(çünkü her evde bi askı hiyerarşisi vardır , en güzeller kalındır böyle kimi kimi tahtadır falan , bu plastik ve ince tel olarak gider , bu böyledir.) o halde bulursun ya o aradığın tshirt ü , daha ne mutlu edebilir ki seni, değil mi ama.
Küçükken dışarda oynar oynar , yorulursun , terlersin , susarsın , dinlenmek için oturursun , ama para yoktur kimsede , olanlar da üşenir bakkala gitmeye,evi yakın olan eşşoleşşekler bi su getirmezler pet şişede , o pes etme halinde işte, bi annenin elinde su ve yeni yaptığı keklerle gelip , tüm arkadaşları sevindirmesi.Size anne diyebilir miyim söylemi orada icat oldu zaten.
Durakta otobüs beklerken , ama bir yerden yeni gelmişsin durağa, yürümüşsün falan tam durağa gelip beklemeye koyulurken o 5-10 saniye içinde , otobüsün gelmesi , nasıl da tesadüflerin en güzeli gibidir , kartının bittiğini sanıp bi daha kontrol ederken bi tane fazladan olduğunu görmek de aynı hazzı verir mesela , yahut ''geç yeğenim,canın sağolsun'' demesi otobüs şöförü amcanın.Amca , sana ölürüm ben.
Ama ben muavin sevmiyorum.Çok aşırı samimiyetsiz buluyorum kendilerini.
Penayı kaybettiğin günler olur bazen , ya süpürge çekmiştir içine , ya da en olmadık iki şeyin arasına düşmüştür , almak mümkün olmaz, o umutsuzlukla gitarı yine de eline alırsın ve tellerin arasına tutuşturduğunu farkedersin ya , istersen malmsteen ol , daha da haz vermez hiç bir şey.
Televizyonu öylesine açtığın bi gün , ''hiç bişey yoktur kesin , bi dolanıp kapatırım'' dediğin vakit, tam da olmasını istediğin , kaçırıp izleyemediğin bi maç tekrarı , bi silikon vadisi bölümü(hala devam ediyo mu lan?) ne bileyim bi çocukluk dizisi , bi efendime söyleyeyim güzel bi filmin yeni başlaması ... bu gibi şeylere rastlamak çok hoş olmuyor mu , aniden mutlu oluveriyorsun.
İbrahim'in gol atması , ne bileyim , son dakika üçlüğünü rajonrondo ' nun atması , ayrınmeydın ın türkiyeye gelmesi , eve sipariş edilen newyorkclassic in 30 dk geç gelmesiyle bedavaya gelmesi vs... bunlar da güzel tabii ki mi lapse.
Diyeceğim o ki beklentileri düşük tut,ne olur ne olmaz.

Geçen seneki finalleri izlemek elbetteki daha mühimdi benim için , sonuç da beklediğim gibi olmuştu , muazzam geceler geçirmiştim , çok çekişmeli bir finaldi hakkını vermeliyim ki , celtics den ziyade l.a. i tanımama iyi fırsat verdi , ne ölçüde zorlanacaklar , ne konumda neler yapacaklar...Bunları hafızamda yokluyorum da hemen hemen gözümde bir şeyler belirdi şimdiden.Pota altında Garnett-Allen-Pierce (ara sıra Rondo) 3 lüsüne ve yağan sayılara karşılık , Lakersın geliştirdiği taktik , ki birebir , Odom - Gasol - Bryant (kimi kimi Fisher kimi kimi Vujacic) 3 lüsü ve sayılar.Bunun dışında eşleşmeler de önemli ama bunu her ne kadar izlenim elde etse de insanın kestirebilmesi güç. Nitekim bir deneyelim. Dwight hayvanı için elimizde ne var ? Bynum yahut Gasol , Hidayet için Odom makul , aslında ,ama yok. Neyse Kobe de Lewis' düşer bilmiyorum Lee 'de olabilir , dediğim gibi maçın seyrini bu belirler , Stan van Gundy ve Phil Jackson da bunu.
Şimdi takımları tek tek ele alıyorum,nedir abicim,Lakers'da Bynum,Kobe,Odom,Fisher götürür diyoruz bunu eski maçlara değdirerek diyoruz da unuttuğumuz kocaman bişey var ki o şey Shaq oluyor.Kobe Shaqsız ne yapacak merak ediyoruz , onu da finallere yükselirken gördük gerçi nereye merak ediyoruz , sadece işte geçmiş finallere atıfta bu...üff.Beat la geyiğini çevireceğim günler ...
Peki Orlando için elimizde ne var.Howard,Hedo,Lewis,Lee ve belki Alston.Bence şans büyük.Ribaund adamı Dwight , asist adamı Hedo , üçlük beşlik adamı Lewis , rajonrondotadında Lee (tövbe bişey olmuş buna tövbe) geleck sayılar garanti , çok da kasmazlarsa. Bakalım kim başlarsa o götürür gibi talihsiz açıklamalara yer vermek gereksiz.Onu yendiler , onu yenen bunu da yendi , onu alan bunu da aldı -double click- falan bunlar boş işler.Adam olun lan!
ilk maçımız 4 haziran'da olup
5 haziran cuma: los angeles - orlando 04:00
8 haziran pazartesi: los angeles - orlando 03:00
10 haziran çarşamba: orlando - los angeles 04:00
12 haziran cuma: orlando - los angeles 04:00
*15 haziran pazartesi: orlando - los angeles 03:00
*17 haziran çarşamba: los angeles - orlando 04:00
*19 haziran cuma: los angeles - orlando 04:00
*: gerekirse
bu böyledir , demek oluyor ki , bu tarihlerde yatılı misafir kabul etmiyorum ,gelmek isteyen olursa da mızmızlanmasın baştan anlaşalım , pizzanı kolanı kendin getir , uykunu da alıp gel , benim asabımı bozma , ps varsa getir aralarda şeyederiz onu da,hallederiz yani.gel.